Zwolle-Zuid Schaakt!
Home ZZS! Het Open Snelschaakkampioenschap van Zwolle  

 

Het Open Snelschaakkampioenschap van
Zwolle 2015 

donderdag 11 juni

prooi voor Boris de Jonge!!

1Afgelopen donderdag was het weer tijd voor het altijdsfeervolle evenement bij ZZS! Het open Zwols snelschaakkampioenschap werd dit jaar voor de 2 keer gehouden in wijkcentrum de Pol. Nadat de kruitdampen van de eerste voorronden waren opgetrokken was er duidelijkheid in de strijd en kon de wedstrijdleider, Karel Schoenmaker, de finale poules gaan indelen. Nadat er door de organisatie ook goed was gezorgd voor de interne mens, tot 2 keer toe een bittergarnituur, kon de finale beginnen. Zowel in de A als B Poule ontspon zich een waar titanen gevecht om de 1e plaats, in poule resulteerde dit zelfs in 2 winnaars waarbij Bert van Drongelen zich als hoogste ZZS ‘er mocht melden voor de prijs samen met met Herman van ZSG. In poule A trok uiteindelijk Boris aan het langste eind, en mag hij zich een jaar lang de snelschaakkampioen van Zwolle noemen.

Nadat de prijsuitreiking was geweest nam iedereen nog een drankje aan de bar en werd de strakke organisatie nogmaals geroemd door alle deelnemers, iets waarbij uw verslaggever zich volop bij aansluit. In deze setting is het evenement zeker nog voor langere tijd levensvatbaat, vooral ook omdat er naast Zwolsen deelnemers ook een afvaardiging was van O&O uit Kampen, waarvan uw verslaggever in ieder geval Hans Spoelstra en Jan Kleijer heeft gespot.

Al met al een geslaagde avond!!

Uw verslaggever,
RM

3 4 2

 

Voorronde
plaats naam rating Schaakclub R1 R2 R3
1 Ferdinand Binnendijk 2046 ZSG 2
2 Djengis van Nek 1699 ZZS! 4
3 Jan Kleijer 1719 D&Z / O&O 6
4 Boris de Jonge 2049 ZSG 1 4 6
5 Yurian Harjono 1706 ZZS!
6 Karel Schoenmaker 1971 ZZS! 3 5
7 Diederik Visser 1780 D&Z / O&O 2 2 5
8 Hans Spoelstra 1928 D&Z / O&O 2 4
9 Ton van Vilsteren ---- ZZS! 0
10 Edward de Graaf 1605 ZSG 3 4
11 Bert van Drongelen 1660 ZZS! 0 3 4
12 Ruben Jaspers ---- ZZS!
13 Oscar Bouter 1532 ZZS!
14 Robert Scholma ---- ZZS! 1 1 3
15 Ron Meyer 872 ZZS! 0
16 Bertus Kappe ---- ZZS! 0 0 0

 

Finalegroep 2
Naam 1 2 3 4 5 6 7 8 totaal
1 Edward de Graaf ½ 1 1 1 1 1 1
2 Bert van Drongelen ½ 1 1 1 1 1 1
3 Ruben Jaspers 0 0 1 1 1 1 1 5
4 Peter Kraan 0 0 0 0 1 1 1 3
5 Robert Scholma 0 0 0 1 0 1 1 3
6 Oscar Bouter 0 0 0 0 1 1 1 3
7 Ron Meyer 0 0 0 0 0 0 1 1
8 Bertus Kappe 0 0 0 0 0 0 0 0
Finalegroep 1
naam 1 2 3 4 5 6 7 8 totaal
1 Boris de Jonge 1 1 1 ½ 1 1 1
2 Ferdinand Binnendijk 0 1 1 1 1 1 1 6
3 Diederik Visser 0 0 1 1 0 1 1 4
4 Hans Spoelstra 0 0 0 1 1 1 ½
5 Karel Schoenmaker ½ 0 0 0 1 0 1
6 Jan Kleijer 0 0 1 0 0 1 0 2
7 Yurian Harjono 0 0 0 0 1 0 1 2
8 Djengis van Nek 0 0 0 ½ 0 1 0

 

Historie:    
     
2015 winnaar: Boris de Jonge
2014 winnaar: Sietse Gosker de gegevens zijn verlorengegaan.
2013 winnaar: Boris de Jonge de gegevens zijn verlorengegaan.
2012 winnaar: Folke van Dorp de gegevens zijn verlorengegaan.
2011 winnaar: Boris de Jonge
2010 winnaar: Folke van Dorp
2009 winnaar: Jan Kleijer
2008 winnaar: Espen Zecha
2007 winnaar: Hans Spoelstra de gegevens zijn verlorengegaan.
2006 winnaar: Luuk de Ruijter
2005 winnaar: Dragan Lukic
2004 winnaar: Arnold Frijling
2003 winnaar: René Nijland (ASV)
2002 winnaar: Paul v.d. Berg (ZSG)