Zwolle-Zuid Schaakt!
Home ZZS! Basisschoolschaakkampioenschap van Zwolle  





Archief

Basisschoolschaakkampioenschap van Zwolle 2003-2004

  winnaar Montessorischool 1  
  kam voorronden
Verslag
Eindstand
Individuele resultaten Overzicht
Aangemelde scholen
foto's van dedeelnemende teams
foto's van voorrondes

finale
Verslag
Eindstand
Individuele resultaten
Verslag halve finales OSBO
Album
foto's van finale
 

aangemelde scholen
School Wijk
Aanta teams
De Wilgenburg Aa-landen
2
De Wieden Aa-landen
1
De Campherbeek Berkum
2
Het Carillon Holtenbroek
2
De Markesteen Zwolle-Zuid
2
De Marsweide Zwolle-Zuid
4
De Montessorischool Zwolle-Zuid
3
De Octopus Zwolle-Zuid
3
Prins Willem-Alexandersch. Hasselt
1

weer omhoog ...

 

Verslag

Een record-deelname aan het kampioenschap! Maar liefst 20 teams hadden zich ingeschreven, en dus verschenen
80 kinderen op woensdagmiddag 28 januari in het Denksportcentrum voor de voorronde.
Er werd gespeeld in twee poules van 10 teams. De beste 4 teams per poule zouden zich plaatsen voor de finale.
Het was uiteindelijk zo spannend dat de wedstrijdleiding na de laatste ronde besloot ook de nummers 5 toe te laten.

In voorronde-poule A was al vrij snel duidelijk dat de eerste teams van de Montessorischool (regerend kampioen)
en de Campherbeek een klasse apart waren, en zich gemakkelijk gingen plaatsen voor de finale.
Daarachter waren 7 andere teams in volle strijd voor de andere 2 finaleplaatsen.
Na de voorlaatste ronde hadden de 7 teams nog steeds allemaal kans op de finale.
Door met 4-0 in de laatste ronde te winnen, bereikten zowel Carillon 2 als Markesteen 2 de gedeelde derde plek.
Op slechts een half punt daarachter eindigden de Prins Willem-Alexanderschool en de Marsweide 1.
Bij naslag van het reglement bleek dat de Prins Willem-Alexanderschool meer bordpunten had gehaald
aan de eerste twee borden. Op basis hiervan ging de 5e plek dus naar hen.
De terecht teleurgestelde spelers van de Marsweide 1 zullen we echter volgend jaar allemaal weer terugzien,
omdat zij allemaal nog in groep 6 zitten.

In voorronde-poule B stak de nummer 2 van vorig jaar, de Wieden, met kop en schouders boven de rest uit.
Daarachter was de strijd echter ongekend spannend. Het verschil tussen de nummer 2 en 9 in de ranglijst
was slechts 2 bordpunten! Door een 4-0 overwinning in de laatste ronde bereikte het tegenvallende eerste team
van de Markesteen (vorig jaar derde) uiteindelijk toch makkelijk de 2e plaats.
Derde werd het eerste team van het Carrillon door een kleine overwinning op Campherbeek 2.
De vierde plaats werd gedeeld door drie teams: Montessorischool 2 (dat in de laatste ronde gelijk
speelde tegen de Wieden), de Wilgenburg 1 (kleine overwinning op Marsweide 3) en Octopus 2
(kleine overwinning op Marsweide 2). Ook hier werd het reglement van stal gehaald.
Montessorischool 2 bleek het beste gescoord te hebben aan de hoogste borden, de Wilgenburg scoorde iets minder aan deze borden.
De eerste twee teams gaan dus door naar de finale, en Octopus 2 valt helaas net buiten boord.

weer omhoog ...

 


Individuele resultaten (finale+voorronde)

Individueel topscorer werd Suren Kasparov van de Montessorischool 1.
Zowel in de finale als in de voorronde won hij aan het 1e bord al zijn partijen!
XX spelers volgden hem met een score van 4 uit 5. Dit waren:
Anna Furda en Jos Schreij (Montessorischool 1), Thomas Manschot (Wilgenburg 1),
Jasper v.d. Berg, Timo ter Haar, Margan en Dernic Broodbakker (allen Campherbeek 1),
Calvin Timmerman en Arnout Laning (de Markesteen 1) en Tim van de Laan (Markesteen 2)
Anna Furda van de Montessorischool scoorde het best van alle meisjes.

Als je hier klikt, krijg je alle individuele scores van de voorronde.

weer omhoog ...


Eindstand voorrondes

 
Poule A 1 2 3 4 5 Totaal
Prins Willem-Alexander





Marijn Palland 1 1 1 0 1 4
Bernhard Kamphof 0 1 1 ½ 1
Arnold Batteram 1 0 ½ 0 1
Lisette van Marle 0 0 0 ½ 0 ½
Carillon 2





Daniel Koster 0 1 0 0 1 2
Frank Ymker 1 0 ½ 0 1
Kor Klein 0 1 1 0 1 3
Christian Bernstein 1 ½ 1 0 1
             
Octopus 1





Lianne Theeuwes 0 0 0 1 0 1
Leon Rouwendal 1 0 0 1 0 2
Joeri Pool 0 ½ ½ 1 0 2
Thomas Kotte 1 1 1 1 0 4
             
Wilgenburg 2





Elroy van Velsen 1 0 1 1 1 4
Jasper Wiggers 0 0 ½ 0 0 ½
Giwan Nikookar 1 0 1 0 0 2
Robin Oenema 0 0 1 0 0 1
Montessorischool 1





Suren Kasparov 1 1 1 1 1 5
Anna Furda 1 1 0 1 1 4
Hilco Appels 1 1 1 1 1 5
Jos Schrei 1 0 0 1 1 3
Montessoriool 3





Joris Jansen 0 1 0 0 0 1
Wouter Dijks 0 1 0 1 0 2
Otto Berkhof 0 1 0 1 0 2
Teun Verhagen 0 0 0 1 0 1
Marsweide 1





Jeroen Webbink 1 0 1 1 1 4
Dennis Stephan 1 0 ½ - 0 1½ (4)
Lars Wesselink 1 0 - ½ 0 1½ (4)
Thomas Lindeboom - 1 0 1 0 2 (4)
Redouan Elhadad 1 - 0 ½ - 1½ (3)
Marsweide 4





Wouter Dirven 0 - ½ 0 - ½
Dennis Bonthuis 0 0 0 0 0 0
Ronan Horst 0 0 0 - 0 0
Dhiradj Ramjan - 0 - 0 0 0
Lotte Knol 0 1 0 0 0 1
Campherbeek 1





Jasper v.d. Berg 1 1 0 1 0 3
Timo ter Haar 0 1 1 1 1 4
Margan Broodbakker 1 1 0 1 1 4
Dernic Broodbakker 1 1 1 1 1 5
Markesteen 2





Collin Boerema 0 0 1 0 1 2
Jelmer Wolff 1 0 1 0 1 3
Roy Speek 0 1 1 0 1 3
Tim v.d. Laan 0 1 1 0 1 3

weer omhoog ...

Eindstand voorrondes Poule A


Naam 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Totaal
1 Montessorischool 1 xx 2 . 4 . 3 4 . 4 . 17
2 De Campherbeek 1 2 xx 4 3 . 3 . 4 . . 16
3 Het Carillon 2 . 0 xx . 2 . 4 . 11
4 De Markesteen 2 0 1 . xx 2 . . . 4 4 11
5 Prins Willem-Alex.sch. . . 2 2 xx 1 3 . . 10½
6 De Marsweide 1 1 1 . 3 xx . . . 4 10½
7 De Octopus 1 0 . . . xx 2 . 4 9
8 De Wilgenburg 2 . 0 . . 1 . 2 xx 1
9 Montessorischool 3 0 . 0 0 . . . 3 xx 3 6
10 De Marsweide 4 . . . 0 . 0 0 ½ 1 xx

weer omhoog ...

 
Poule B 1 2 3 4 5 Totaal
Markesteen 1





Ellen Tissingh 0 1 ½ 1 1
Calvin Timmerman 0 1 0 1 1 3
Arnout Laning ½ 0 0 1 1
Niels Wobbes 1 0 0 1 1 3
Montessorischool 2





Mark Logtenberg 1 1 0 1 0 3
Jasper Terpstra 1 0 - 1 0 2 (4)
Luuk Koiter ½ - 1 - 1 2½ (3)
Tom Suyker 0 ½ 1 0 - 1½ (4)
Chris Jungerius - 1 ½ 0 1 2½ (4)
Marsweide 2





Marc Dirven 1 0 1 - 0 2 (4)
Robin Meyer 1 0 - 1 0 2 (4)
Pim Duiven 0 - 0 0 ½ ½ (4)
Ramon Pijper 1 0 ½ 1 - 2½ (4)
Kim Hultink - 0 0 0 1 1 (4)
Marsweide 3





Nawid Bakhshi 0 ½ 0 0 0 ½
Daan Janssen 0 0 0 0 1 1
Ruben Knoll 1 0 1 0 ½
Kevin van Gelder 0 0 0 0 0 0
Wilgenburg 1





Thomas Manschot 1 0 ½ 1 1
Tobias Lodder 1 1 1 1 1 5
Aaron Tiekink 0 ½ 0 0 ½ 1
Tim v.d. Zande 0 0 1 0 0 1
Carillon 1





Zappa van Raalte 0 1 ½ 0 1
Eugéne Webb 0 1 1 0 ½
Kevin Pompert 1 1 1 0 1 4
Rozgar Ghafour 1 0 1 0 0 2
De Wieden





Mohamed El Bakh 1 1 1 1 1 5
Danny Koning 1 - 1 1 0 3 (4)
Achmed El Bakh 1 1 1 1 1 5
Nima Shimeri 1 1 - 1 0 3 (4)
Antonio Chercia - 1 0 - - 1 (2)
Campherbeek 2





Maurits Westerbeke 0 ½ 1 0 0
Robin Goudeketting 0 1 0 - ½ 1½ (4)
Bas Vosselman 0 1 - 0 0 1 (4)
Heleen Bax 0 - ½ 1 - 1½ (3)
Dennis van Doorn - 1 1 1 1 4 (4)
Octopus 2





Marc Nguyen 1 1 0 0 1 3
Marthijn Schipper 1 0 0 1 ½
Ryan Flierman 1 1 1 1 1 5
Joachim Groen 0 0 0 0 0 0
Octopus 3





Martijn Slijkhuis 0 0 0 0 0 0
Rik Niemeyer 0 0 1 1 0 2
Maarten Kotte 0 0 1 1 0 2
Guus Versnel 1 1 1 0 0 3

weer omhoog ...

Eindstand voorrondes Poule B


Naam 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Totaal
1 De Wieden xx . 4 . 2 3 4 4 . . 17
2 De Markesteen 1 . xx ½ . 2 . . 4 4 12
3 Het Carillon 1 0 xx 2 . . . 3 . 11
4 De Wilgenburg 1 . . 2 xx . 2 . 10½
5 De Montessorischool 2 2 . xx 2 . . . 10½
6 De Octopus 2 1 2 . . 2 xx . 3 . 10½
7 De Campherbeek 2 0 . 2 . xx . .
8 De Marsweide 2 0 . . . . xx 2 3 8
9 De Octopus 3 . 0 1 . . 1 . 2 xx 3 7
10 De Marsweide 3 . 0 . . . ½ 1 1 xx 4

weer omhoog ...

       

 

Verslag finale

Woensdagmiddag 18 februari werd in het Denksportcentrum een ongekend spannende finale van het
Zwols basisschoolschaakkampioenschap verspeeld. Tien teams van vier spelers hadden zich geplaatst voor de finale.
Hierbij hadden 3 teams zich onderscheiden van de rest: de Montessorischool (regerend kampioen),
de Wieden en debutant de Campherbeek, en waren dus licht favoriet.
In de eerste ronde schoten de Montessorischool en de Markesteen uit de startblokken.
De Wieden verloor verassend van Markesteen 2. In de tweede ronde speelden de koplopers gelijk,
waardoor zij werden ingehaald door de Campherbeek. In de derde ronde won de Campherbeek met 3-1
van de Markesteen, maar kwam de Montessorischool langszij door een 4-0 winst op het Carillon 1.
Deze twee teams hadden ondertussen ruim afstand genomen van de rest, waardoor de onderlinge ontmoeting
bepalend zou worden. De Campherbeek leek hierbij op een enorme stunt af te stevenen. Na een kwartier tijd stonden zij
met 2-0 voor. Topscorer Suren Kasparov zorgde ervoor dat de Montessorischool weer dichterbij kwam.
Vervolgens wist Anna Furda in een sterke partij Timo ter Haar te verschalken, waarmee het in 2-2 eindigde.

Omdat de concurrentie niet naderbij was gekomen was nu dus de laatste ronde bepalend.
De Montessorischool had op papier een zwaardere tegenstander (de Wieden) dan de Campherbeek (Carillon 1).
Beide teams gingen tot het uiterste voor de winst, wat in twee 4-0 overwinningen leidde!
Het reglement moest weer beslissing brengen. De totale score aan de eerste twee borden besliste.
Hierin was de stand iets beter voor de Montessorischool: 9-8, waarmee zij dus kampioen werden!
Erg spijtig dus voor de Campherbeek, hoewel een 2e plaats bij een debuut absoluut niet slecht is!
In de strijd om de derde plaats wist de Markesteen de Wieden in de laatste ronde te passeren.
Door de zware nederlaag tegen het ontketende team van de Montessorischool zakten de schakers
uit de Aa-landen zelfs naar een 5e plaats, achter het 2e team van de Markesteen.
Individuele topscorer werd Suren Kasparov van de Montessorischool, die al zijn partijen won.
Daarachter kwam een aantal spelers met 4 uit 5, waaronder het complete team van de Campherbeek!

De Montessorischool gaat dus naar de halve finalse van de OSBO.
Dat gaat ook de prins Willem-Alexanderschool. Ondanks de 10e plaats in de finale
zijn zij kampioen van de gemeente Hasselt geworden.
Voor het sterke Campherbeek zal de organisatie een wild-card aanvragen...

weer omhoog ...


Eindstand finale


Naam 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Totaal
1 De Montessorischool 1 xx 2 2 . 4 . 4 . 4 . 16
2 De Campherbeek 1 2 xx 3 4 . 3 4 . . . 16
3 De Markesteen 1 2 1 xx . 2 3 . . . 4 12
4 De Markesteen 2 . 0 . xx . . 2 4 2 10½
5 De Wieden 0 . 2 xx . . 3 3 .
6 De Montessorischool 2 . 1 1 . . xx 1 3 . 3 9
7 Het Carillon 1 0 0 . . . 3 xx 2 . 3 8
8 De Wilgenburg 1 . . . 2 1 1 2 xx ½ .
9 Het Carillon 2 0 . . 0 1 . . xx 2
10 Prins Willem-Alex.sch. . . 0 2 . 1 1 . 2 xx 6

weer omhoog ...


Individuele resultaten (finale+voorronde)

Individueel topscorer werd Suren Kasparov van de Montessorischool 1.
Zowel in de finale als in de voorronde won hij aan het 1e bord al zijn partijen!
XX spelers volgden hem met een score van 4 uit 5. Dit waren:
Anna Furda en Jos Schreij (Montessorischool 1), Thomas Manschot (Wilgenburg 1),
Jasper v.d. Berg, Timo ter Haar, Margan en Dernic Broodbakker (allen Campherbeek 1),
Calvin Timmerman en Arnout Laning (de Markesteen 1) en Tim van de Laan (Markesteen 2)
Anna Furda van de Montessorischool scoorde het best van alle meisjes.

Als je hier klikt, krijg je alle individuele scores van de voorronde.

weer omhoog ...


1 2 3 4 5 Voor ronde
F1 F2 F3 F4 F5 Finale Totale score
Montessorischool 1













Suren Kasparov 1 1 1 1 1 5
1 1 1 1 1 5 10
Anna Furda 1 1 0 1 1 4
1 0 1 1 1 4 8
Hilco Appels 1 1 1 1 1 5
1 0 1 0 1 3 8
Jos Schreij 1 0 0 1 1 3
1 1 1 0 1 4 7
Campherbeek 1













Jasper v.d. Berg 1 1 0 1 0 3
1 1 1 0 1 4 7
Timo ter Haar 0 1 1 1 1 4
1 1 1 0 1 4 8
Margan Broodbakker 1 1 0 1 1 4
1 1 0 1 1 4 8
Dernic Broodbakker 1 1 1 1 1 5
0 1 1 1 1 4 9
Markesteen 1













Ellen Tissingh 0 1 ½ 1 1
1 0 0 0 1 2
Calvin Timmerman 0 1 0 1 1 3
1 1 0 1 1 4 7
Arnout Laning ½ 0 0 1 1
1 1 1 1 0 4
Niels Wobbes 1 0 0 1 1 3
1 0 0 0 1 2 5
Markesteen 2













Jelmer Wolff 1 0 1 0 1 3
½ 0 0 1 1
Collin Boerema 0 0 1 0 1 2
1 0 0 1 0 2 4
Roy Speek 0 1 1 0 1 3
0 0 1 1 0 2 5
Tim v.d. Laan 0 1 1 0 1 3
1 0 1 1 1 4 7
De Wieden













Mohamed El Bakh 1 1 1 1 1 5
½ 1 1 1 0
Ahmed El Bakh 1 1 1 1 1 5
0 0 1 0 - 1 (4) 5 (9)
Danny Koning 1 - 1 1 0 3 (4)
1 - 1 0 0 2 (4) 5 (8)
Nima Shimeri 1 1 - 1 0 3 (4)
0 1 - 1 0 2 (4) 5 (8)
Antonio Chercia - 1 0 - - 1 (2)
- 1 0 - 0 1 (3) 2 (5)
Montessorischool 2













Mark Logtenberg 1 1 0 1 0 3
0 0 0 0 0 0 3
Luuk Koiter ½ - 1 - 1 2½ (3)
0 1 1 1 0 3 5½ (8)
Tom Suyker 0 ½ 1 0 - 1½ (4)
0 0 1 1 1 3 4½ (9)
Chris Jungerius - 1 ½ 0 1 2½ (4)
1 0 1 1 0 3 5½ (9)
Jasper Terpstra 1 0 - 1 0 2 (4)







Carillon 1













Zappa van Raalte 0 1 ½ 0 1
0 1 0 1 0 2
Eugéne Webb 0 1 1 0 ½
0 0 0 1 0 1
Kevin Pompert 1 1 1 0 1 4
1 1 0 0 0 2 6
Rozgar Ghafour 1 0 1 0 0 2
1 1 0 1 0 3 5
Wilgenburg 1













Thomas Manschot 1 0 ½ 1 1
1 1 1 1 0 4
Tobias Lodder 1 1 1 1 1 5
1 0 1 0 ½
Aaron Tiekink 0 ½ 0 0 ½ 1
0 0 0 0 0 0 1
Tim v.d. Zande 0 0 1 0 0 1
0 0 0 0 0 0 1
Carillon 2













Daniel Koster 0 1 0 0 1 2
0 0 0 0 1 1 3
Frank Ymker 1 0 ½ 0 1
0 1 0 0 ½ 4
Kor Klein 0 1 1 0 1 3
0 0 0 0 1 1 4
Christian Bernstein 1 ½ 1 0 1
0 1 1 0 1 3
Prins Willem-Alexander













Marijn Palland 1 1 1 0 1 4
0 1 1 0 0 2 6
Bernhard Kamphof 0 1 1 ½ 1
0 0 0 0 1 1
Arnold Batteram 1 0 ½ 0 1
0 1 0 1 1 3
Lisette van Marle 0 0 0 ½ 0 ½
0 0 0 0 0 0 ½


Verslag halve finale OSBO

De Montessorischool 1 heeft zich als kampioen geplaatst voor de halve finale van de OSBO.
De Prins Willem-Alexanderschool is de beste van de gemeente Hasselt,
en zal namens deze gemeente uitkomen in de halve finale.
Voor de Campherbeek 1 is een wild-card aangevraagd, die waarschijnlijk ook toegekend wordt!

Alvast succes toegewenst!

   
terug naar: archief
  bassischoolschaak
  zwolle zuid schaakt !
  weer omhoog ...